Zveme vás na vánoční koncert Tarji Turunen

V sobotu 17. prosince proběhne v olomouckém kostele Panny Marie Sněžné vánoční koncert „Christmas Peace“ rockové a operní zpěvačky Tarji Turunen. Do vánoční Olomouce jezdí tahle neuvěřitelně talentovaná dáma od roku 2015 a její koncerty jsou vždy vyprodané. Proto s koupí lístků neotálejte…

Vánoční koncert „Christmas Peace“ je nádherný, originální a dokáže všechny duchovně spojit a rozeznít srdce. Je plný nové energie, naděje a klidu zároveň. Loni zpěvačka Tarja Turunen slavnostně umístila figurku arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana do největšího mechanického betlému v ČR, který je právě v Olomouci. A velmi se těší na zahájení „Roku Antonína Cyrila Stojana“, kde zazní adventní písně evropských autorů,“ uvedl za organizátory Josef Kořenek. Koncert totiž zahájí nadcházející oslavy 100. výročí smrti olomouckého arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, který patří k nejvýznamnějším osobnostem minulého století.

Kde sehnat lístky?

Nenechte si nejkrásnější vánoční koncert u nás ujít. Vstupenky jsou v prodeji na stránkách Mastersofrock.cz a v síti Ticketportal. Cena vstupenky je 890 Kč.

Kdo je Tarja?

Tarja Turunen pochází z finského města Kitee a zpěvu se věnuje od raného dětství. Vystudovala klasický zpěv, kterému se svým způsobem věnuje dodnes. S kapelou Nigthwish vydala v roce 1997 album kombinující rock a klasickou hudbu. Od roku 2005, kdy opustila Nightwish, se úspěšně věnuje sólovému zpěvu. Vydala několik alb, která mají úspěch napříč kontinenty. V roce 2015 zavítala do Olomouce a vyprodala hned tři adventní koncerty. Olomouc se tehdy stala jedinou českou zastávkou během jejího „Ave Maria Christmas Tour“. V roce 2017 pak během pár dní vyprodala vánoční koncert, takže se přidával další. I ten byl brzy beznadějně vyprodaný.

PETARDA_Tarja_Vanoce2022_Billobard