XIII. Městský bál hostil Karla Gotta, Václava Neckáře i nejkrásnější Češku

OLOMOUC – V sobotu 21. ledna 2012 se v hotelu NH Olomouc Congress uskutečnil již třináctý ročník Městského bálu. Ten je mezi Olomoučany, a nejen mezi nimi, vyhlášený atraktivním programem a špičkovými účinkujícími. Letošní ročník rozhodně nebyl výjimkou.

Třináctý ročník plesu zahájil po 19. hodině samotný primátor statutárního města Olomouce Martin Novotný a přípitkem přivítal hosty ve zbrusu nových prostorách hotelu NH. V hlavním sále provázel celým večerem sympatický a vtipný Petr Šiška, k tanci hrála kapela Eva & The Hurricanes a Václav Neckář s Bacily.

O půl jedenácté se na pódiu po boku Petra Šišky objevila Taťána Kuchařová, aby vydražila svou velkoformátovou fotografii. Zájem byl značný a výtěžek z dražby – 115 000,- Kč poputuje Charitě Šternberk.

V rámci večera byla také předána část výtěžku plesu a to částka 100 000,-Kč Arcidiecézní charitě Olomouc.

Vrcholem večera pak bylo vystoupení krále české hudební scény Karla Gotta, který dostal publikum doslova do varu. Své slavné hity prokládal vtipnými průpovídkami a hosté všech věkových kategorií si prozpěvovali, tančili i skandovali. Karel Gott ukázal, že je živoucí českou legendou pro mladé i ty dříve narozené.

Tradičně se Městský bál koná v několika sálech. I v nových prostorách se jich hostům otevřelo hned několik. Letos je roztančily brazilské rytmy či zvuky 60. a 70. let. Zatímco za okny se sypal sníh, v sále vřela atmosféra při temperamentních pohybech tanečníků oděných do pestrobarevných kostýmů. Hosté měli možnost naučit se vlnit v rytmech samby a karnevalových průvodů. Na své si přišli také příznivci hudby 60. a 70. let s Karlem Kahovcem, Viktorem Sodomou a revivaly světoznámých The Beatles, Bee Gees, Abba a Boney M.

Závěr olomouckého bálu patřil kapele Legendy se vracíMusica Latina či písním švédské ABBY a anglických Beatles. Hosté se bavili a tančili do brzkých ranních hodin.

Fotogalerie: