Vernisáž O NEMOCI MOTÝLÍCH KŘÍDEL s Jitkou Čvančarovou zahájila druhý ročník PASCHALIA OLOMUCENSIA

ANDR3891V pátek 4.4.2014 ve 13,00 hodin byla v Křížové chodbě kostela sv. Michala na Žerotínově náměstí slavnostně zahájena charitativní výstava velkoformátových fotografií Lucie Robinson. Je součástí osvětové kampaně „12 plus 12“, kterou organizuje sdružení DEBRA ČR. To jako jediné v ČR podporuje lidi s vzácným vrozeným onemocněním Epidermolysis bullou, tzv. nemoc motýlích křídel. Patronkou sdružení DEBRA ČR je herečka Jitka Čvančarová, která se zúčastnila i olomoucké vernisáže společně s dalšími významnými hosty.

Tématem fotografií je sounáležitost a blízkost, kterou známá fotografka Lucie Robinson ztvárnila s předními osobnostmi našeho veřejného života. K těm patří například Tomáš Klus, Jiří Bartoška, Lejla Abbasová, David Koller, Aňa Geislerová nebo Dan Bárta. Cílem charitativní výstavy fotografií je seznámit veřejnost s pocity a nelehkým životem pacientů s nemocí motýlích křídel. Výstava je v Křížové chodbě kostela sv. Michala otevřená každý den do 17 hodin až do 30. dubna.

Zakoupením kalendáře nebo poznámkového bloku můžete podpořit přímo aktivity sdružení DebRA ČR. Veškerá činnost, kterou DebRA ČR vykonává, je realizována pro podporu a pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Kalendáře a poznámkové bloky máte možnost zakoupit od příštího týdne v:

• Informační centrum Olomouc, Horní náměstí (podloubí radnice), tel.: 585513385

• Café Seneca, Galerie Šantovka, Polská 1, 1. patro, www.cafe-seneca.cz

Paschalia olomucensia oživuje kulturu nejen v samotném městě, ale i v celém Olomouckém kraji. Díky některým projektům ho navíc spojuje s dalšími významnými evropskými metropolemi. Projekt navazuje na historické a kulturní tradice našeho regionu, rozvíjí je a přispívá tak k historické kontinuitě a propojení se současností.

Bližší informace na www.paschaliaolomucensia.cz a http://www.paschaliaolomucensia.cz/vystava

ANDR3962ANDR3923ANDR3750ANDR3701ANDR4004ANDR3986ANDR3916ANDR3718