Večer lidí dobré vůle pomáhal

dny-lidi-dobre-vule-2012-354x149V 19.30 začal na pódiu před bazilikou tradiční a dlouho očekávaný Večer lidí dobré vůle. Koncertem, kterým prováděli Pavel Kříž a Barbora Černošková, vyvrcholil středeční program velehradských Dnů lidí dobré vůle. Slavnosti navštívilo na 21 tisíc lidí, na charitativní projekty se vybralo 850 tisíc korun českých.

Koncert v přímém přenosu odvysílala Česká televize a Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Mezi hosty nechyběli místopředseda Senátu ČR Zdeněk Škromach, ministr financí Miroslav Kalousek, ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek nebo ministr školství Petr Fiala.

Koncertu se zúčastnili také Dominik kardinál Duka, Miloslav kardinál Vlk a bývalí premiéři Miloš Zeman a Jan Fischer. Olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák celé Dny lidí dobré vůle zaštítili a na slavnostním vyvrcholení oslav nemohli chybět.

Během slavnostního večera vystoupili na velehradském pódiu mladá zpěvačka Eliška Brázdová, skupina Chinaski, Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína, Štěpán Rak a Alfréd Strejček a samozřejmě i stálice velehradských oslav Jiří Pavlica s Hradišťanem. Výtěžek z dárcovských SMS zpráv se letos vyšplhal na 850 tisíc korun a rovným dílem si je rozdělí čtyři neziskové organizace. Pro rok 2012 byly vybrány: Cyrilometodějská církevní škola Brno, Občanské sdružení ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky, Centrum pro rodinný život Olomouc a Nadační fond ADIUVARE.

Třináctý ročník Dnů lidí dobré vůle na Velehradě přilákal 21 tisíc návštěvníků. Oslavy zakončila čtvrteční Slavnostní poutní mše svatá, kterou sloužil kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. Koncelebrovali biskupové Čech, Moravy a Slezska.