Olomouc zve na velký koncert Jona Lorda

V neděli 2. dubna 2023 proběhne ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA. Bruce Dickinson za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín zazpívá nejen hity DEEP PURPLE. Právě Jon Lord, zakládající člen legendární kapely DEEP PURPLE, stojí za tímto jedinečným hudebním projektem, který dokonale propojuje vážnou hudbu s tou rockovou.

Jon Lord je legenda

Už při vyslovení jména Jon Lord se srdce všech pravých rockerů začne třást vzrušením. Když se tento zakládající člen slavných DEEP PURPLE rozhodl, po 34 letech působení v kapele, v roce 2002 odejít, zaskočil tím mnoho fanoušků, ale Jon Lord, oddaný klasické hudbě, se chtěl jen naplno věnovat této svojí vášni a svým sólo projektům.

Jedním z nich je CONCERTO FOR GROUP AND ORCHESTRA. Tento slavný projekt se mu zrodil v hlavě už na konci šedesátých let, tedy v době nejslavnější sestavy DEEP PURPLE (Jon Lord, Ian Gillan, Ian Paice, Richie Blackmoore, Roger Glover) a podařilo se mu ho dokonce velmi brzy s kapelou zrealizovat. Premiéru měl v září 1969 v Londýně, ve slavné Royal Albert Hall s Royal Philharmonic Orchestra.

Jedinečný hudební počin

Toto hudební dílo je vynikající ukázkou dokonalé kombinace vážné hudby s rockovým dynamickým nábojem. Jon Lord nakonec s tímto projektem sklidil obrovský úspěch po celém světě. K 30. výročí od premiéry (v roce 1999) byl pak projekt znovu v Royal Albert Hall obnoven, v roce 2002 vyšel na DVD a v roce 2011 byl přepracován.

Nyní se na tento famózní a zcela jedinečný hudební projekt můžete těšit i vy!

Pod taktovkou dirigenta Paula Manna (který v projektu působí už od roku 1999) a s velkým hlasem Bruce Dickinsona (IRON MAIDEN) za mikrofonem rozezní 2. dubna 2023 Halu UP v OLOMOUCI!

Kromě již zmíněného Bruce Dickinsona (zpěv) se dále těšte na taková jména, jako jsou Kaitner Z. Doka (Jon Lord, Ian Paice, Don Airey) – kytara, Bernhard Welz (Jon Lord, Don Airey) – bicí, Tanya O’Callaghan (Whitesnake) – baskytara nebo John O´Hara (Jethro Tull) – klávesy. To vše za doprovodu 78členné Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

VSTUPENKY V PRODEJI ZDE

Foto: Bruce Dickinson | Zdroj: youtube

Bruce Dickinson, Zdroj: You Tube

AB CENTRE