V Olomouci vystoupí Status Quo

status-quo-olomouc-2011-1Olomouc na podzim opět ožije rockem. V rámci čtvrtého ročníku Rockové Olomouce zavítá do hanácké metropole britská skupina Status Quo. Rocková Olomouc je projekt, který se koná pod záštitou primátora a hudebníka Martina Novotného a jehož cílem je přispět ke zvýšenému turistickému zájmu o naše město a zapsat Olomouc na rockovou mapu světa.

Status Quo je kapela známá díky hudebnímu stylu boogie. V roce 1962 ji založili Francis Rossi a Alan Lancaster, tehdy hráli pod názvem Scorpions. Od roku 1968 do roku 2007 nabídli svým fanouškům rovných 33 studiových alb. Mezi jejich nejznámější hity patří například Down, Down, Rockin‘ All Over the World, Whatever You Want či In The Army Now. Olomouckému publiku se představí ve složení: Francis Rossi (kytara), Rick Parfitt (zpěv, kytara), Andy Bown (zpěv, baskytara), John Edwards (baskytara, viola) a Matt Letley (bicí).

Již počtvrté v řadě se tak podařilo zajistit, aby do Olomouce dorazily světové legendy, které se nejčastěji vydávají do hlavního města, tedy do Prahy. Po Uriah Heep, YES a Deep Purple poctí hanáckou metropoli svou návštěvou legendární Status Quo. Vděk patří především olomouckému primátorovi Martinu Novotnému, který stojí za úspěšným pozváním členů Status Quo do Olomouce.

„Členy kapely zaujala Olomouc jako historické město a moc rádi by si jej prohlédli osobně. V této spojitosti tak odehrají v listopadu jedinečný koncert v hale UP. Z Olomouce se tak stává evropská kulturní metropole,“uvedl primátor Martin Novotný.

Koncert Status Quo se uskuteční 5. listopadu 2011 ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci.