V Olomouci vystoupí Ondřej Brzobohatý

V pondělí 21. března proběhne v prostorách olomouckého arcibiskupství slavnostní ocenění dobrovolníků v Olomouckém kraji pro rok 2021. Během večera vystoupí Ondřej G. Brzobohatý (zpěv a piano) v doprovodu Matouše Kobylky (saxofon). Každoroční ocenění dobrovolníků Křesadlo se letos výjimečně koná v jarním termínu. Prosincový nevyšel kvůli covidu.

Ocení olomoucké dobrovolníky

Křesadlo je název pro ocenění významných dobrovolníků a v Olomoucké kraji za ním stojí Maltézská pomoc, o.p.s., a Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Hlavním cílem udělování této ceny je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností a zviditelnit příběhy nezištné pomoci. Mottem Křesadla je: „Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.“

Ocenění dostanou křesadlo

Důmyslná kombinace několika prvků, které dokážou zázrak – vznikne oheň. „Křesadlo, jako ocenění práce a odhodlání našich dobrovolníků, je symbolem vzniku něčeho krásného. Spojení ochoty pomáhat, převzetí zodpovědnosti za druhé, péče a lásky, ale často také odvahy vzepřít se jednoduchým řešením a snad i nechápavým reakcím druhých. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kdo pomáhá vykřesat jiskry lidství,“ uvádí Michal Umlauf z olomoucké pobočky Maltézské pomoci

Kdo je Ondřej Brzobohatý?

Nadaný herec, skladatel, zpěvák, autor a producent. Je synem legendárního českého herce Radoslava Brzobohatého a slovenské herečky Hany Gregorové. Už od dětství byl veden k hudbě, doma se u nich zpívalo a hrálo téměř nepřetržitě. Ondřejův otec měl v malíku všechny moravské lidové písně a jeho matka zase ty slovenské a romské. Na konzervatoři se Ondřej dostal k funku a soulu. Černá muzika ho ovlivnila už v dětství, kdy poslouchal otcovy gramodesky Raye Charlese, Arethy Franklin, Stevieho Wondera nebo Louise Armstronga. Dodnes z ní čerpá inspiraci pro svou písňovou tvorbu a nedá na ni dopustit. Kouzlu hudby propadl především díky filmové hudbě, které se odjakživa toužil profesionálně věnovat.

V Olomouci vystoupí 21. března v 19 hodin v doprovodu saxofonisty Kobylky. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.