V Olomouci proběhla Bezpečná cesta do školy

Sedmnáctý ročník Bezpečné cesty do školy připravil dětem a jejich rodičům hry, soutěže o hodnotné ceny, tradiční i méně tradiční vystoupení v podání olomouckých zájmových kroužků, ale i celou řadu poučných zážitků. Ty byly zaměřené především na bezpečnost dětí v silničním provozu. Svou často až napínavou a nebezpečnou práci přiblížili zástupci složek záchranného integrovaného systému, jako jsou policisté, hasiči a záchranáři.

Nechyběla prohlídka hasičské cisterny, sanitky, policejních vozů nebo laserové střelnice. To běžný člověk jen tak neuvidí a my jsme rádi, že můžeme názorně ukázat, co obnáší práce lidí, kteří zachraňují životy. Zajímavá nejen pro děti byla i ukázka práce kriminalistického technika nebo ukázka vyprošťování zraněného z automobilu při havárii,“ uvedl zakladatel Nadace Bezpečná Olomouc Ivan Langer.

Ale to zdaleka nebylo všechno. Zástupci Městské policie Olomouc s sebou vzali tzv. opilecké brýle, s kterými si zájemci prošli připravenou dráhu, a odstrašující byla i simulace požití drog. Hasiči zase názorně ukázali vyprošťování z havarovaného vozidla.

Na Floru přijel také Český kynologický svaz se svými čtyřnohými pomocníky, kteří všem přítomným ukázali dokonalou poslušnost.

Paragáni z Hanáckého paraklubu zase předvedli seskok padákem a zástupci zdravotnické školy vysvětlili základy první pomoci.

Veletrh volnočasovek

Součástí Bezpečné cesty do školy byl také veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představil zájmové kroužky v Olomouci.

Fotogalerie z akce zde.

Pro bližší informace a zajímavosti sledujte FB Nadace Bezpečná Olomouc.