Lynyrd Skynyrd vystoupí poprvé v ČR

26.11.2014 začal předprodej vstupenek na nejlepší kapelu jižanského roku – Lynyrd Skynyrd, která vystoupí příští rok poprvé v České republice!

S radostí zveřejňujeme zprávu, která jistě potěší nejednoho fanouška rockové muziky u nás, ale také v celé východní Evropě. Poprvé v tomto regionu totiž vystoupí legendární americká kapela Lynyrd Skynyrd. Fanoušci u nás na její vystoupení museli čekat téměř neuvěřitelných 50 let. Základy, tehdy ještě studentské kapely, byly položeny v Jacksonville na Floridě v létě roku 1964! Skupina se do povědomí celého světa dostala v 70.letech díky hitům jako “Free Bird” a “Sweet Home Alabama”. Skladba “Free Bird” se nachází na třetím místě v seznamu nejlepších kytarových sól světa časopisu Guitar World. V roce 2006 byla skupina uvedena do „Rock n´roll“ síně slávy. Jejich písně byly použity například ve filmu Forrest Gump a v seriálu Jmenuji se Earl.

Historicky první vystoupení této nejznámější světové kapely v žánru zvaném jižanský rock se uskuteční v Plzni 1. května 2015. Tuto jedinečnou událost finančně podporují a dávají jako dar městu Plzeň Tomáš Paclík a fotbalový klub Viktoria Plzeň. Vystoupení je součástí projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 a současně odstartuje program Slavností svobody u příležitosti 70.výročí osvobození města Plzeň americkou armádou, jichž se zúčastní i američtí veteráni 2. světové války.

Místo konání koncertu je Areál ploché dráhy v Plzni, nacházející se na adrese: Univerzitní 15, 301 00 Plzeň

Tento areál s dostatečnou diváckou kapacitou pro tento velkolepý open -air mega koncert nabízí rovněž prostor nejen k umístění velkolepého podia, videoprojekci, veškerého cateringového zázemí pro diváky, ale rovněž prostor k vystavení historických amerických jeepů, které před 70 lety přijely do Plzně! Areál je navíc v těsně blízkosti Borského parku, kde po celý den bude probíhat prezentace a program Slavnosti svobody.

Předkapelou Lynyrd Skynyrd bude nejlepší česká kapela tohoto žánru – Žlutý Pes!

Program večera:

17:30 – otevření areálu

19:30 – 20:30 – Žlutý Pes

21:00 – 23:00 – Lynyrd Skynyrd

Předprodej vstupenek zahájen 26.11.2014! V předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketart, Eventim, Plzeňská vstupenka a na webu www.mastersofrock.cz.

Vstupenky jsou v prodeji v následujících kategoriích:

-stání 490 Kč

-stání před podiem 750 Kč

-VIP tribuna – sezení, včetně parkovacího místa za tribunou 2.500 Kč

– na místě budou k dispozici vstupenky o 100 Kč dražší

Pozor! Všichni majitelé Plzeňské karty si mohou pouze přes Plzeňskou vstupenku zakoupit základní vstupenku na stání s 20%ní slevou! Buďte u toho! – legendární Lynyrd Skynyrd poprvé v České Republice v Plzni 1.května 2015 v Areálu ploché dráhy!

Více informací o koncertu budou zveřejňovány na:

www.pragokoncert.comwww.plzen2015.cz a www.slavnostisvobody.cz.