Světový pohár v Olomouci ovládl už potřetí Aleš Opatrný

Velkým úspěchem pro domácí jezdce skončil v Olomouci Světový pohár v parkurovém skákání. Vítězství po dvou letech vybojoval Aleš Opatrný v sedle valacha Forewera, který jako jediný dokončil rozeskakování J&T BANKA Grand Prix bez penalizace.

Hlavní soutěží mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc byla Grand Prix započítávaná do Světového poháru. Parkur s výškou 155 centimetrů dokázalo překonat bez trestných bodů pět dvojic, které se tak utkaly na zvýšených překážkách v rozeskakování. Šlo o tři reprezentanty Německa a dva jezdce z České republiky.

Jako první nastupoval do zkráceného parkuru Marek Klus, který s valachem Cardozo 4 nakonec dvakrát chyboval a jeho výkon stačil na pátou příčku. Hned po něm odstartovala obhájkyně loňského vítězství Jörne Sprehe, která tentokrát sedlala teprve devítiletého valacha Bailanda 52. Nevyhnula se jedné chybě a díky rychlému času skončila třetí. Čtyři trestné body za jednu pobořenou překážku zaznamenala i další startující Finja Bormann v sedle valacha A Crazy Son of Lavinia. Jejich čas byl 37,64, a tak v konečném účtování byla čtvrtá.

Když vstupoval do kolbiště Aleš Opatrný, tak věděl, že pokud dokončí s Forewerem bez penalizace, bude nejhůř druhý. Jeho jízda nebyla nejrychlejší, konkrétně časomíra ukázala hodnotu 37,20, ale posledního startujícího dostala pod určitý tlak. Alexander Müller s klisnou Ohlala 13 od prvních metrů zvolil rychlejší tempo, než měl Opatrný. Nakonec se však chyboval a jen díky nejlepšímu času 36,63 vteřiny skončil druhý.