Sedm slov Vykupitelových na kříži znělo kostelem sv. Michala v Olomouci

IMGS6729V úterý 15. dubna zaznělo dílo rakouského klasika Josepha Haydna „Sedm slov Vykupitelových na kříži“ v podání Wallingerova kvarteta v kostele sv. Michala na Žerotínově náměstí. Koncert se uskutečnil v rámci druhého ročníku uměleckých performancí souvisejících s paschálním cyklem PASCHALIA OLOMUCENSIA.

Wallingerovo kvarteto vzniklo již v roce 1986, ale v dnešním složení (Pavel Wallinger – 1. housle, Jan Vašta – 2. housle, Miroslav Kovář – viola, Jan Škrdlík – violoncello) hraje od roku 1990. Za sebou má rozsáhlá turné po Spojených státech amerických, ale i po Evropě a Africe. Realizovalo i celou řadu nahrávek pro naše i zahraniční vydavatelství a rádia.

Návštěvníci koncertu měli také možnost shlédnout charitativní putovní výstavu fotografií, která přibližuje život s nemocí motýlích křídel. Výstava velkoformátových fotografií Lucie Robinson je součástí osvětové kampaně „12 plus 12“, kterou organizuje sdružení DEBRA ČR a cílem výstavy je seznámit veřejnost s pocity a nelehkým životem pacientů s nemocí motýlích křídel. Výstava je v Křížové chodbě kostela sv. Michala otevřená každý den do 17 hodin až do 30.dubna.

IMGS6644 IMGS6665 IMGS6703 IMGS6743 IMGS6731 IMGS6738