První CD SHUBIDU nového objevu na české hudební scéně zpěvačky a skladatelky Elis je na světě

CD_titulni strankaPrvní CD SHUBIDU nového objevu na české hudební scéně zpěvačky a skladatelky Elis je na světě.
Obsahuje 10 ryze autorských skladeb a jeden věnovaný duet ,,I can’t live without you“ od amerického zpěváka a baskytaristy Fernanda Saunderse, který hrál např. se Susan Vega, Lou Reedem, Ericem Claptonem ad.
Na CD najdeme další dva duety a jedno trio. První duet s Markétou Konvičkou ,,Bye bye“ je píseň ladená do stylu burlesque, druhý duet ,,Unfaithful man“  s Martinem Chodůrem je v sambovém rytmu a trio ,,Working freak“  s Markétou Konvičkovou a Danielem Mrozkem z hlasu Československa je zajímavým spojením tří různorodých hlasů .
Na debutovém albu spolupracovali skvělí hudebníci např. saxofonista Michal Žáček v duetu Bye bye,  bubeník Dalibor Mráz, světová tvář značky Sonor, Ufip a baskytarista Fernando Saunders  v písni Feel sorry for you a další. CD je multižánrové, kde Elis je autorkou textů, melodií i arranží.

K tomu vydala stejnojmenný videoklip Shubidu – http://www.youtube.com/watch?v=5EOqDp_Qmkk

Klip SHUBIDU kde Elis alá Charlie Chaplin má s sebou dva mimy ( herec Ondřej Malý- seriál Forteens atd. a Dalibor Mráz- tvář několika značek bicích), chodí po brněnských ulicích a šíří jednoduché, ale důležité poslání a to ,, Usměj se“.  Režisér klipu Antonio Pedro Nobre společně s Elis se inspirovali Chaplinovskou groteskou, kdy Chaplin vyrazil s pár herci a kamerou do terénu mezi lidi a tropil si ze všeho legraci. Elis tímto způsobem vzdává hold slavnému režisérovi a herci ke kterému vždy velmi vzhlížela. Dokonce měla tu příležitost se seznámit s jeho synem Eugenem Chaplinem s kterým zůstává dodnes v kontaktu.