Přijďte si zarockovat!

banner_web_legendy.inddOLOMOUC – V sobotu 29. října od 20 hodin proběhne v olomouckém Jazz Tibet Clubu již čtvrtý ročník soutěže Rocková Olomouc. Svůj talent předvede pět finalistů – OF MY WEN, sešLOST, RUPLEX, GINGER a Iron Army, z nichž bude přímo na místě vybrán vítěz. Hostem večera bude Petr Šiška s kapelou Legendy se vrací. Vstupenky je možné zakoupit v olomoucké kanceláři Petardy Production na Purkrabské ulici 7 (od pondělí do pátku mezi 8. a 12., 13. a 17. hodinou) za cenu 99,-Kč.

I vy můžete podpořít tuto akci zakoupením „Srdíčka“ za symbolickou cenu 20,- Kč.

O týden později, 5. listopadu pak přijde na řadu očekávaný koncert anglických Status Quo, který se koná ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci.

Záštitu nad projektem Rocková Olomouc převzal primátor statutárního města Olomouce Martin Novotný.

Kdo jsou finalisté soutěže Rocková Olomouc 2011?

Kapela OF MY WEN je čtyřčlenná punk – rocková kapela z Rožnova pod Radhoštěm. Skupinu tvoří čtyři mladí muzikanti – Ondřej Morcinek (bicí), Ondřej Peters (kytara, zpěv), Luboš Pivoňka (sólová kytara), Adam Vyjídák (basa, zpěv).

sešLOST není slovní hříčka, ale název skupiny tvořené čtyřmi mladými muži – Jakubem Němcem (kytara, zpěv, autor hudby), Martinem Popilkou (baskytara, zpěv), Lukášem Novotným (bicí a paličky) a Filipem Knížkem (autor většiny textů). První veřejné vystoupení kluci odehráli v roce 2009 na hřišti v Sezemicích.„Interpretujeme hlavně vlastní songy s autorskými texty a z nástrojů loudíme něco mezi grungem, punkem a rockem. Na každé akci se snažíme o co největší zábavu jak pro nás, tak i pro kotel,“ uvádějí muzikanti.

Kapela RUPLEX vznikla v roce 2004 v Olomouci a k jejím členům patří Ota Novotný (hlavní zpěv, kytara), Milan Husička (vokály, kytara), Tomáš Kedzior (baskytara) a Tomáš Galek (bicí). „Naším prvotním cílem bylo dosažení excelentních kytarových dovedností, ale tvorba kompozičně a instrumentálně nesnadných skladeb vývojem dospěla do stadia, kdy méně znamená více. Nyní se snažíme o kratší písničky, které mají hlavu a patu a hlavně pozitivní energii,“ říká o sobě RUPLEX.

GINGER je tříčlenná skupina z Přerova. Hrají od června 2010, a to ve složení Michal Melo (kytara, zpěv), Kuba Veselý (basa, zpěv) a Roman Melo (bicí, zpěv).

Iron Army založili v roce 2010 bratři Petr (basa) a Jarek (kytara) Kučerovi z Hranic. K nim posléze přibyli Tomáš Kaluža (bicí), Luky Petřek (kytara) a Jirka Vinklárek (zpěv). Jejich zatím největší akcí bylo vystoupení na Rockovém Helfštýně, kde si kluci zahráli po boku Kryštofů.

O těchto pěti finalistech rozhodla porota, která posuzovala zaslané demo nahrávky. Přijďte je povzbudit do Jazz Tibet Clubu a buďte u vyhlášení vítěze pro rok 2011.

Prohlédněte si plakát k akci.

Více informací naleznete na www.rockovaolomouc.cz