Představení Rapsodického divadla – Démant a slza

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPředstavení Rapsodického divadla – Démant a slza se uskutečnilo v rámci druhého ročníku projektu Paschalia Olomucensia ve středu 16.4.2014 od 20,00 hodin v kapli Božího milosrdenství Arcidiecézní charity Olomouc.

Jednalo se o komponovaný pořad klasické hudby a anglické duchovní poezie pro dva hlasy a violoncello. Výběr textů vycházel ze stejnojmenné sbírky, která zahrnuje verše šesti století. V pořadu zaznělo spolu se Suitou G-dur J. S. Bacha verše, jejichž autory jsou angličtí básníci 15. až 20. století: W. Shakespeare, Sir W. Raleigh, J. Donne, R. Crashaw, G. M. Hopkins a G. K. Chesterton.

Rapsodické divadlo je volné seskupení umělců, jejichž inscenace kladou důraz především na slovo, jeho myšlenkové poselství a jazykovou krásu. Plně hodnotná a dotvářející složka inscenací je hudba. Cílem souboru je kromě básnických, prozaických a dramatických děl velkých básníků a spisovatelů uvádět texty z Bible, v níž členové a spolupracovníci Rapsodického divadla nevidí pouze literární památku, nýbrž i živé a současné Slovo Boží.

Účinkovali Marian a Martina Pavlíkovi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA