Poprvé v ČR: Tarja představí v Olomouci vánoční tour během 3 koncertů!

OLOMOUC – Ve dnech 3., 4. a 5. prosince vystoupí v kostele Panny Marie Sněžné finská zpěvačka TARJA, která nebude v Olomouci žádným nováčkem. Po úspěšném koncertu v rámci Rockové Olomouce 2013 se o dva roky později vrací na „místo činu“. Její „Ave Maria Christmas Tour“ zpestří předvánoční čas v Olomouci a vůbec poprvé budou mít posluchači v České republice možnost zhlédnout toto jedinečné adventní představení, které se neuskuteční v žádném jiném českém městě. Olomouc si zpěvačka vybrala právě na základě své návštěvy v roce 2013, kdy si naše město velmi oblíbila.

Legendární Tarja Turunen nás opět přesvědčí o svých kvalitách, ale tentokrát poprvé spolu s adventní atmosférou. Místem konání se stane nádherný a akusticky zajímavý kostel Panny Marie Sněžné, který slibuje jedinečný zážitek!“ láká na hudební událost roku Josef Kořenek z pořádající agentury. Předvánoční vystoupení první zpěvačky Nightwish, která je již řadu let na úspěšné sólové dráze, mohli dosud vidět jen lidé v Německu a Finsku. V programu zazní také skladby českých duchovních autorů.

Pro velký úspěch další představení!

Původně jsme počítali s jedním vánočním koncertem. Ale zájem byl tak velký, že jsme nakonec přidali další dva,“ dodal Kořenek. Cena lístků se pohybuje od 690 Kč do 1490 Kč a k mání jsou na stránkách www.mastersofrock.cz, v Masters of Rock Café Zlín a v předprodejních sítích Ticket Portal, Ticket Pro a Ticket Art.

Finská hvězda, která dobyla svět

Tarja Turunen pochází z finského města Kitee a zpěvu se věnuje od raného dětství. Vystudovala klasický zpěv, kterému se svým způsobem věnuje dodnes. S kapelou Nigthwish vydala v roce 1997 album kombinující metal a klasickou hudbu. Od roku 2005, kdy opustila Nightwish, se úspěšně věnuje sólovému zpěvu, zatím vydala pět sólových alb, která mají úspěch napříč kontinenty. A jak sama Tarja charakterizuje svou hudbu?

Jsem lyrický soprán a pěveckou kariéru dělám jak v klasické, tak v rockové hudbě. Radši bych jednoduše řekla, že jsem „zpěvačka“. Hudební styl mých alb je rockový, ale povahou je to spíše kinematografický, symfonický rock,“ uvedla zpěvačka při rozhovoru během poslední návštěvy Olomouce.

TARJA