Na Velehrad se vrací dětský program. A rovnou Spievankovo!

Ve dnech 4. a 5. července ožije Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. Program 4. července počítá jak s jednotlivci, tak i s rodinami s dětmi. Právě jim jsou určené projekty Velehrad rodinám a Mladí fandí Velehradu.

Pro nejmladší návštěvníky Velehradu je v pondělí 4. července od 15 hodin připraveno odpoledne plné her, soutěží nebo balonků. Soutěživé děti s foťákem se pak můžou zúčastnit fotografické soutěže Velehrad zachycen pohledem dětí.

Zlatým hřebem programu bude v 17 hodin u baziliky vystoupení „Spievankovo“ v podání Michaely Trokanové a Richarda Čanaky.

Po dvou letech, kdy se dětský program nekonal, to bude krásné oživení. Jsme rádi, že pozvání přijalo právě dětmi tolik oblíbené Spievankovo. Věříme, že dětský program přiláká i rodiny s malými dětmi,“ dodala za organizátory Dnů lidí dobré vůle Kristina Mejias.

Velehrad pohledem dětí

V letošním roce znovu proběhne jako součást programu Velehrad rodinám fotografická soutěž pro nejmenší návštěvníky Dnů lidí dobré vůle 2022. Soutěžícím budou zapůjčeny digitální fotoaparáty, se kterými si mohou vyzkoušet, jak fotografuje profesionální fotograf. Cílem soutěže je zachytit náladu velehradských událostí očima mladých a nejmladších návštěvníků. Registrace zde.4.7. Velehrad_Spievankovo