Na Velehrad přijedou No Name a Majk Spirit

Ve dnech 4. a 5. července ožije poutní místo Velehrad tradičními Dny lidí dobré vůle. Velehradské oslavy se konají každoročně u příležitosti cyrilometodějského svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje a nabízejí bohatý program pro celou rodinu. Jedná se o největší oslavy svého druhu u nás.

Sobota pro děti i dospělé

V sobotu 4. července nabídnou organizátoři návštěvníkům každoroční projekty jako Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech a pingpongový turnaj s Orlem, Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia. Soutěživým dětem i dospělým je určena fotografická soutěž nebo rodinná cestovatelská hra Velehradský pas, v níž se hraje o zájezd k moři pro celou rodinu. Součástí nabitého programu budou také hry, kvízy a soutěže pro malé i velké, dětská představení nebo interaktivní workshopy. Rodiče, pěstouni i zájemci o problematiku pěstounské péče se již nyní mohou registrovat na seminář vedený zkušenými odborníky pohybujícími se v oblasti pěstounské péče. To je výčet toho nej, na co se mohou návštěvníci Dnů lidí dobré vůle těšit. A bude toho ještě mnohem víc. Vše navíc proběhne za účasti významných představitelů společenského a politického života.

Benefiční koncert plný hvězd

Od 19.30 hodin se v rámci šestnáctých Dnů lidí dobré vůle uskuteční benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Během něj se divákům a posluchačům představí tři charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD. Pro rok 2015 jsou vybrány: Salesiánské středisko mládeže České Budějovice, NADĚJE Brno a Nadační fond ADIUVARE. A kdo během Večera lidí dobré vůle zazpívá? „Šestnáctý ročník Dnů lidí dobré vůle přivítá na Velehradě slovenskou kapelu No Name, českou skupinu Nezmaři, Filharmonii Bohuslava Martinů ze Zlína pod vedením šéfdirigenta Stanislava Vavřínka, řecký sbor Thessaloniki‘s Choir of Saint Gregorios Palamas Cathedral, Pě- vecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad a samozřejmě i stálici velehradských oslav Jiřího Pavlicu s Hradišťanem,“ uvedl Josef Kořenek za organizátory projektu. Koncert bude v přímém přenosu vysílat Česká televize a Český rozhlas Dvojka. Příjemným večerem provede sympatické duo Barbora Černošková a Filip Tomsa, kteří navíc letos propůjčili svou tvář novému vizuálu výtvarné soutěže pro děti Cestou dvou bratří.

Dny lidí dobré vůle 2015 vyvrcholí v sobotu 5. července na nádvoří před bazilikou Slavnostní poutní mší svatou. Záštitu nad projektem Dny lidí dobré vůle převzali olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner a hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák.

Více na www.velehrad.eu.

2015_noname