Koncert The Australian Pink Floyd Show v Plzni se blíží

Slavnosti svobody 2018 a osvobození naší země zahájí v úterý 1. května 2018 nejslavnější tributní kapela The Australian Pink Floyd Show (TAPFS), která současně přijede do České republiky oslavit 30 let působení na světových pódiích. A půjde rovnou o světovou premiéru – v Plzni se totiž vůbec poprvé odehraje tato velkolepá show pod širým nebem. Konkrétně v areálu amfiteátru v Lochotíně.

Primátor statutárního města Plzně vyhlásil u této příležitosti vědomostní soutěž o volné vstupenky. Na otázky, které se týkaly odboje v Plzni a osvobození města americkou armádou, odpovědělo správně několik stovek Plzeňanů.1989444-1286490-tapfs-5

Dvaceti výhercům byly předány vstupenky na toto jedinečné vystoupení. „Všichni předpokládáme, že v letošním roce se stane Plzeň Benátkami pro The Australian Pink Floyd Show a návštěvníci koncertu budou stejně nadšeni jako obyvatelé Benátek onoho slavného koncertu v roce 1989,“ uvedl zástupce pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

O akci

K této velkolepé oslavě třicetiletého vzdávání holdu slavné muzice Pink Floyd představí TAPFS turné s názvem „Time“. To nese jméno jedné z nejznámějších písní z kultovního alba Dark Side Of The Moon a během turné zazní nesmrtelná hudba ze všech období legendární kapely Pink Floyd. Návštěvníky čeká velkolepá živá show s nejmodernějšími světelnými efekty, lasery, speciálně navrženými projekcemi a animacemi promítanými na obrovské kruhové obrazovce, nafukovacími postavami ikonických pinkfloydovských alb a samozřejmě deset vynikajících hudebníků a zpěváků. To vše slibuje nezapomenutelný „must see“ zážitek pro všechny fanoušky Pink Floyd a také milovníky hudby obecně.

Když se v roce 1988 skupina pěti mladých lidí z Adelaide dala dohromady a začala jen tak pro radost hrát písně Pink Floyd v pronajaté školní místnosti, skoro nikdo netušil, že tento projekt (posléze pojmenovaný „The Australian Pink Floyd Show“), také známý mezi svými fanoušky jako „Aussie Floyd“, bude po následujících 30 let plnit světové arény. Tomuto již od začátku velice ambicióznímu projektu kapely, která se hlásí k bezmezné oddanosti věrné reprodukci (nota po notě, zvuk po zvuku) hudby Pink Floyd, tehdy věřil jen opravdu málokdo.

Hudba Pink Floyd se rozprostírá po dobu téměř třiceti let, tudíž oslava třiceti let TAPFS je více než symbolická. TAPFS je jednou z nejstarších a nejdéle fungujících tributních kapel a rozhodně patří k těm nejslavnějším. Nicméně termín tributní kapela již v tomto případě není na místě, jelikož jejich ohromující hudební produkce se zaměřením na hudební a vizuální detail učinily z této show jeden z nejžhavějších hudebních artiklů na hudební scéně vůbec. The Australian Pink Floyd Show se již několikrát objevili v televizích, hudebních časopisech, dokumentárních filmech a knihách o Pink Floyd a byli nesčetněkrát vyzdviženi v prestižních hudebních médiích i novinách jako The Times či The Guardian apod.

Na 4 miliony prodaných vstupenek po celém světě či pozitivní kritika (mj. od The Times: „Zlatý standard” či Daily Mirror: „Králové žánru”) tvoří z TAPFS největší show svého druhu na světě. Tributní projekt TAPFS byl poprvé představen v australském Adelaide v roce 1988 a od té doby procestoval na 35 zemí po celém světě, zahrál na 50. narozeninách původního zpěváka, kytaristy a skladatele Pink Floyd Davida Gilmoura a dokonce byl dříve poctěn hostováním již zesnulého pianisty a skladatele Pink Floyd Ricka Wrighta.

tapfs2018-263x263

Svými živými vystoupeními interpretující hudbu Pink Floyd s dokonalostí noty po notě tato uznávaná tribute show ohromuje diváky po celém světě. Ve snaze reprodukovat legendární kapelu a také přinést jejich nesmrtelnou hudbu k novému publiku využívají TAPFS ohromné množství světel, laserové prvky, video animace, nejmodernější LED technologie a spoustu dalších speciálních efektů doprovázené nafukovacími postavičkami svých ikonických alb

TAPFS spolupracovali mj. s hudebníky jako Guy Pratt, Durga McBroom a její sestrou Lorelei McBroom, kteří byli součástí turné Pink Floyd, stejně jako zvukový inženýr Colin Norfield, jenž pracoval s Pink Floyd na jejich turné „Division Bell“ a také na sólových turné Davida Gilmoura.

TAPFS jsou často považováni za více než pouhý revival. The Australian Pink Floyd Show je první Pink Floyd tribute show, která dokázala tento koncept dostat z klubů do arén a stadionů po celém světe. Kapela má za sebou vyprodaná publika po celé Evropě, Velké Británii, Americe, Kanadě, Jižní Americe, Izraeli či Rusku.

S třicetiletou historií si světově největší a nejlepší Pink Floyd tribute show vytvořila širokou fanouškovskou základnu po celém světě.

lista_s_logy