Hráči golfu pomohli starým a nemocným kněžím

Jak jde dohromady golf a kněží, kteří jsou nemocní, staří nebo v nouzi? Překvapivě dobře – a to díky P. Zbigniewu Czendlikovi, faráři z Lanškrouna, který je pořadatelem benefičních turnajů Zibi Cup. Výtěžek toho posledního, který se uskutečnil na golfovém hřišti v Michalovicích u Mladé Boleslavi minulý pátek, totiž putoval na účet sdružení Cesta 121, které pomáhá právě kněžím ocitnuvším se v těžké životní situaci.

Pozvání P. Czendlika přijala zhruba padesátka hráčů, kteří se startovným a svou účastí rozhodli Cestě 121 přispět. Celou skupinu ověnčila zvučná jména: přispět svou hrou dorazil herec a moderátor Marek Eben či desetibojař Roman Šebrle. „Naši přátelé a příznivci nám vyšli vstříc, takže Cesta 121 nemusela hradit pronájem golfového areálu ani soutěžní ceny či režii spojenou s turnajem. Výnos bezmála devadesáti tisíc jde do poslední koruny starým kněžím,“ těšil se po převzetí šeků šéfredaktor KT a jeden ze zakladatelů sdružení Cesta 121 Antonín Randa.

Celou akci svou přítomností podpořili také generální sekretář ČBK P. Tomáš Holub a místní diecézní biskup Jan Baxant – oba rovněž předávali ceny vítězům jednotlivých kategorií. „V našich podmínkách se pohneme vpřed, když budeme mít dobré nápady. Dobrý nápad je ten, který je ku prospěchu druhým lidem. A uspořádat golfový turnaj, jehož výtěžek je určen pro staré kněze, je dokonce nápad neotřelý a průkopnický,“ uvedl litoměřický biskup Baxant, který také přítomné golfisty pozdravil a za jejich pomoc jim poděkoval. „Golf si s sebou nese nálepku sportu, který je určen hlavně bohatým podnikatelům, takže i já jako negolfista jsem byl na tento typ charitativního turnaje zvědavý. A musím přiznat, že mě moc potěšilo, v jaké pohodové atmosféře turnaj proběhl a jak pozitivně byly přijaty aktivity Cesty 121,“ pochvaloval si výsledek akce Antonín Randa.

Že je opravdu všestranným sportovcem, potvrdil při turnaji král desetiboje Roman Šebrle. Ke své sbírce sedmnácti medailí ze soutěží mezinárodní úrovně si od minulého týdne může přidat i ocenění „Nejlepší hráč turnaje Zibi Cup pro Cestu 121“.