Děti volí Bezpečnou cestu do školy

NBO A4V sobotu 14. září 2013 proběhne v areálu výstaviště Flora Olomouc velká preventivní akce s příznačným názvem „Bezpečná cesta do školy“. Ve 13 hodin ji zahájí olomoucký rodák a zakladatel Nadace Bezpečná Olomouc Ivan Langer, pod jehož záštitou se celý projekt pořádá.

Jsem rád, že Nadace Bezpečná Olomouc, kterou jsem před 19ti lety založil, přispívá ke zlepšení bezpečnostní situace v Olomouci. V současné době se nadace zaměřuje na preventivní programy pro děti, jako je výtvarná soutěž Bezpečná Olomouc nebo Bezpečná cesta do školy,“ uvedl Ivan Langer.

Odpolední program plný her, soutěží, jedinečných a zároveň poučných zážitků doplní veletrh volnočasových aktivit. Rodiče s dětmi tak dostanou příležitost projít si pestrou nabídku nejrůznější zájmových kroužků, které jsou v Olomouci nabízeny. Nebudou chybět ani ukázky prezentovaných volnočasových aktivit. Ale to zdaleka není všechno.

Zástupci složek integrovaného systému přiblíží svou každodenní práci a předvedou policejní, hasičskou a záchranářskou výstroj. Policisté nastíní praktiky užívané při vyšetřování a nezapomenou přivézt ani laserovou pistoli. Členové hasičského záchranného sboru předvedou vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel a poskytnou základní informace z oblasti požární ochrany (včetně ukázky). Český kynologický svaz nabídne ukázku poslušnosti a obrany svých psích pomocníků. K prohlédnutí budou přistaveny záchranný vrtulník, hasičská cisternová stříkačka, hasičské auto, sanitka nebo policejní vozidlo a motorka. Chybět nebudou soutěže o zajímavé ceny a let vrtulníkem!

Projekt Bezpečná cesta do školy má za cíl naučit děti všímat si okolí, vnímat dopravní prostředí a orientovat se v něm, vytvořit správné návyky při pohybu na silnicích a v dopravě, seznámit je s možným nebezpečím a rizikovými oblastmi a vést je k opatrnosti. Výsledkem toho vše by mělo být výrazné snížení počtu dopravních nehod s účastí dětí.