Americká rocková “superskupina” The Winery Dogs zamířila poprvé do České republiky

IMGN6274Americká rocková “superskupina”, kterou tvoří jména “pánů muzikantů” jako  Richie Kotzen (Mr. Big, Poison), Billy Sheehan (Mr. Big, UFO, doprovod Steve Vai nebo David Lee Roth) a Mike Portnoy (Dream Theater) zavítala v pátek 19. února 2016 poprvé do České republiky a jedinou zastávkou v naší zemi byla Olomouc!

“V rámci projektu Rocková Olomouc se nám v minulém roce nepodařilo pozvat kapelu, která by byla hodně zajímavá. Jednali jsme se dvěma jmény, ale jednání ztroskotala na skutečnosti, že kapely chtěly hrát výhradně v Praze. Situace s The Winery Dogs byla zpočátku podobná. V jednu chvíli jsem již nedoufal, že se podaří získat termín v rámci evropského tour pro Olomouc. Management i kapela se chtěli poprvé v České republice představit fanouškům  v hlavním městě. Po řadě jednání a upřesňování, co vše může Olomouc nabídnout, jaké nádherné památky si mohou muzikanti prohlédnout právě v Olomouci, naše pozvání přijali”, říká zakladatel projektu Rocková Olomouc a člen kapely The Again Martin Novotný.

Špičkoví muzikanti založili kapelu The Winery Dogs v roce 2012 v New Yorku. Na podzim roku 2015 vydávají své druhé studiové album, které se jmenuje “Hot Streak” a ihned se vydávají na koncertní tour v USA. Recenze koncertů v USA hovoří v superlativech o koncertní události roku. Klubové turné v roce 2016 pokračuje v Evropě.

“Dosud jsme na Rockovou Olomouc zvali legendy, pány      v letech, a kompenzovali tak olomouckým fanouškům nemožnost vidět své idoly za komunistického režimu. Teď poprvé zveme muzikanty světové extratřídy na vrcholu sil.  Jsem rád, že se nám podařilo po kapelách z Velké Británie či Finska pozvat americkou kapelu. Jako předseda Meziparlamentní skupiny spolupráce s USA jsem rád, že se koncert této americké „superskupiny“ uskuteční v Olomouci v 75. roce výročí útoku na Pearl Harbor. Považuji tento ročník projektu Rocková Olomouc s kapelou z USA za více než symbolický”, dodává Martin Novotný.

Koncert se uskutečnil v Olomouci v nově rekonstruovaném, dnes již kultovním klubu, S-klub.

Support vyprodaných amerických THE WINERY DOGS byla MARTINA EDOFF!

Hudba švédské zpěvačky Martiny Edoff se pohybuje ve stylu nordického rocku až hard rocku, její silný a čistý vokál naladí každého posluchače pozitivní energií. V Olomouci se představila jako předskokanka americké supergroup THE WINERY DOGS.