Americká rocková “superskupina” The Winery Dogs míří poprvé do České republiky! A rovnou do Olomouce!

Americká rocková “superskupina”, kterou tvoří jména “pánů muzikantů” jako Richie Kotzen (Mr. Big, Poison), Billy Sheehan (Mr. Big, UFO, doprovod Steve Vai nebo David Lee Roth) a Mike Portnoy (Dream Theater) zavítá v pátek 19. února 2016 poprvé do České republiky a jedinou zastávkou v naší zemi bude Olomouc!

“V rámci projektu Rocková Olomouc se nám v minulém roce nepodařilo pozvat kapelu, která by byla hodně zajímavá. Jednali jsme se dvěma jmény, ale jednání ztroskotala na skutečnosti, že kapely chtěly hrát výhradně v Praze. Situace s The Winery Dogs byla zpočátku podobná. V jednu chvíli jsem již nedoufal, že se podaří získat termín v rámci evropského tour pro Olomouc. Management i kapela se chtěli poprvé v České republice představit fanouškům v hlavním městě. Po řadě jednání a upřesňování, co vše může Olomouc nabídnout, jaké nádherné památky si mohou muzikanti prohlédnout právě v Olomouci, naše pozvání přijali”, říká zakladatel projektu Rocková Olomouc a člen kapely The Again Martin Novotný.

Špičkoví muzikanti založili kapelu The Winery Dogs v roce 2012 v New Yorku. Na podzim roku 2015 vydávají své druhé studiové album, které se jmenuje “Hot Streak” a ihned se vydávají na koncertní tour v USA. Recenze koncertů v USA hovoří v superlativech o koncertní události roku. Klubové turné v roce 2016 pokračuje v Evropě.

“Dosud jsme na Rockovou Olomouc zvali legendy, pány v letech, a kompenzovali tak olomouckým fanouškům nemožnost vidět své idoly za komunistického režimu. Teď poprvé zveme muzikanty světové extratřídy na vrcholu sil. Jsem rád, že se nám podařilo po kapelách z Velké Británie či Finska pozvat americkou kapelu. Jako předseda Meziparlamentní skupiny spolupráce s USA jsem rád, že se koncert této americké „superskupiny“ uskuteční v Olomouci v 75. roce výročí útoku na Pearl Harbor. Považuji tento ročník projektu Rocková Olomouc s kapelou z USA za více než symbolický”, dodává Martin Novotný.

Koncert se uskuteční v Olomouci v nově rekonstruovaném, dnes již kultovním klubu, S-klub.

Upozorňujeme fanoušky, že S-klub je kapacitně omezený.

Vstupenky jsou v předprodejních sítích od 21. 10. 2015.

Cena vstupenky do 30. 11. 2015 je 790,- Kč.

The_Winery_Dogs_album